در مورد چاپگر و پرینتر از سری مقالات کامپیوتر

در مورد چاپگر و پرینتر از سری مقالات کامپیوتر

یکی از رایج ترین دستگاه های مربوط به خروجی کامپیوتر چاپگر و پرینتر هستند. کاربران از چاپگر برای چاپ اطلاعات مورد نظر خود استفاده می کنند. چاپگرها انواع و اقسام مختلفی دارند از قبیل جوهر افشان، تک رنگ و لیزری رنگی که هر کدام از این مدل ها به گونه ای خاص طراحی شده اند و اهداف استفاده در آن ها با یکدیگر مختلف است. برای اینکه بتوانیم یک چاپگر خوب انتخاب و خریداری کنیم باید به نکاتی مانند قیمت، سرعت، دقت و کیفیت آن توجه کنیم. زمانی که چاپگرهای جوهر افشان وارد بازار شدند، چاپ تصویرها دارای دگرگونی و تحول بزرگی شد و این تحول به دلیل این بود که چاپگرهای جوهر افشان این توانایی را داشتند که به دوربین های دیجیتال متصل شوند. با استفاده از چاپگرهای جوهر افشان می توانیم تصاویری با کیفیت بسیار بالا داشته باشیم در صورتی که از جوهر و کاغذهایی استفاده کنیم که مخصوص چاپ هستند.

با توجه به اینکه در زندگی کاری از چاپگر و پرینتر استفاده می شود چه خوب است که با آن ها آشنایی بیشتری پیدا کنیم. پس ما در این راستا به شما کمک می کنیم و یک مقاله درباره چاپگر ها و پرینتر ها و انواع آن برای دانلود شما عزیزان می گذاریم. مطالب مهمی که در مقاله چاپگر و پرینتر آمده است به صورت زیر است :

  • در ابتدا جایگاه چاپگر و پرینتر ها مورد بررسی قرار گرفته است.
  • در ادامه شما با ویژگی های چاپگر ها و همینطور انواع آن ها بیشتر آشنایی پیدا می کنید.
  • همچنین عملیات چاپ به وسیله این چاپگر و پرینتر ها موضوع بعدی است که به آن اشاره شده است.
  • و در آخر به موضوع نکاتی برای خرید یک چاپگر و پرینتر خوب پرداخته شده است.

آیا با چاپگر و پرینتر ها آشنایی کامل دارید؟

ویژگی های مهم در یک چاپگر

یکی از مهمترین ویژگی های یک چاپگر سرعت آن است. در واقع به تعداد صفحاتی که یک چاپگر قادر است دریک زمان مشخص چاپ کند سرعت آن می گویند. تولید کنندگان چاپگرها همواره با تمرکز بر روی سرعت چاپگرها سعی میکنند جایگاه خود را در بازار بالاتر ببرند. ویژگی دیگر دقت چاپگرها است که واحد سنجش دقت در چاپگرها نقطه در اینچ است.

مبانی چاپگرهای لیزری

یکی از اصول مهم و اساسی که در ساخت چاپگرهای لیزری کاربرد دارد این است که در این تکنولوژی از الکتریسیتهساکن استفاده می شود. الکتریسیته ساکن را اشیاء که عایق هستند تولید می کنند که از آن انرژی به دست می آید و این انرژی باعث می شود که اشیاء به یکدیگر چسبیده شوند. یکی از شاخص هایی که در یک چاپگر لیزری بسیار مهم است تونر نام دارد.

همه چیز دربارۀ چاپگر و پرینتر

همه چیز دربارۀ چاپگر و پرینتر

 

در حقیقت به پودرهای الکتریکی شارژ شده تونر گفته می شود که دارای اجزایی از قبیل رنگ دانه و پلاستیک هستند. وظیفه ی رنگ دانه ها در تونر تآ مین رنگ هایی است که به آن احتیاج داریم و پس از آن این رنگ دانه ها با پلاستیک مخلوط می شوند و سپس به وسیله ی غلتک های داغی که وجود دارد به صورت گداخته در می آیند. چاپگرهای لیزری نسبت به انواع دیگر چاپگرها مزایای بیشتری دارند. سرعت در این نوع از چاپگرها بسیار بیشتر از انواع دیگر آن است.

قیمت این چاپگرها بسیار بالاتر است اما چون پودری که در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد ارزان تر است و هزینه ی نگه داری آن ها نیز زیاد نیست، زیادی قیمت آن جبران می شود.

چاپگرهای رنگی

در گذشته بیشتر چاپگرهای لیزری به صورت تک رنگ بودند اما امروزه چاپگرهایی وارد بازار شدند که به صورتی رنگی هستند. در چاپگرهای رنگی و سیاه سفید تفاوت هایی وجود دارد و این تفاوت ها به دلیل این است که چون چاپگرهای رنگی ماهیت شان متفاوت است فرآیند چاپ آن ها نیز با چاپگرهای سیاه و سفید متفاوت است. در چاپگرهای رنگی فازهای متفاوتی وجود دارد که در هر کدام از این فازها و مراحل رنگ های آبی، قرمز، زرد و سیاه مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که این چهار رنگ با یکدیگر ترکیب می شوند رنگ های زیاد و متنوعی به وجود می آیند.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را به ما بگویید