پرینتر اچ پی

پرینتر اچ پی

پرینتر اچ پی

از جمله دستگاه‌هایی که امروزه درهر اداره و سازمانی مورداستفاده قرارمی‌گیرد، پرینترها هستند. پرینترها براساس کارایی و نوع مواد مصرفی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. اگر قصد خرید پرینتر hp و تعمیرات پرینتر دارید، بهتراست ابتدا نیازهای خود را شناسایی کنید، زیرا بیش تر دستگاه‌های پرینتر خریداری شده توسط افراد برایشان صرفه اقتصادی لازم را ندارد و بعداز مدتی از خرید آن احساس پشیمانی می کنند. پس بهتراست هنگام خریدو اجاره پرینتر بنابه نیاز خود دستگاه پرینتر موردنظر را انتخاب کنید. در ادامه این مطلب بیش تر درمورد پرینتر اچ پی بحث می‌کنیم با ما همراه باشید .

انواع پپرینتر اچ پی

پرینترهای ساخته شده توسط شرکت hp دارای انواع بسیارزیادی است که کارکرد هرکدام با دیگری کاملا متفاوت است در ادامه با انواع پرینتر اچ پی بیش تر آشنا خواهیم‌شد.

پرینترهای جوهرافشان

این پرینترها برای اولین بار در سال 1980 وارد بازارشده‌است و سرعت فروش آن ها در بازار نیز درچشم به هم زدنی افزایش‌یافت. دلیل استقبال زیاد مردم ازاین نوع پرینتر به دلیل قیمت مناسب و هم چنین کارایی بالای آن نسبت به سایر مدل های موجود در بازاربوده‌است.

همان طور که از نام این نوع پرینترhp جوهرافشان مشخص است این نمونه  دارای منافذی است که از طریق آن‌ها اقدام به پاشیدن جوهر روی تصویر می‌کند وبه این شکل می تواند اسناد را چاپ کند. عملکرد این نوع از پرینترها به هیچ عنوان پیچیده نیست و بیش تر آن‌ها دارای عملکرد مشابهی برای چاپ اسناد و تصاویر دارند. به صورت کلی عملکرد این دستگاه به صورتی است که ابتدا اطلاعات توسط کامپیوتر به پرینتر ارسال می‌شود و درنهایت نیز اطلاعات در پرینتر پردازش شده و با پاشیدن رنگ عملیات چاپ اسناد صورت می‌گیرد.

نمونه های اولیه پرینترهای جوهرافشانhp ، دارای هدبسیارکوچکی بوده‌است به همین دلیل هم در زمان چاپ برای این که بتواند اسناد را به صورت خط به خط چاپ کند به جا به جایی نیاز داشته‌است.

البته بعدها پرینترهای ساخته شده توسط این شرکت، هدی برابر یک کاغذ  A4 داشته‌است، به همین دلیل هم دیگر نیازی به جابه‌جایی فیزیکی دستگاه نبوده‌است. همین هم باعث شده‌است تا سرعت چاپ در این نوع پرینترها نسبت به نمونه‌های قبلی بیش‌تر باشد.البته این دستگاه در مدل‌های تک کاره و چندکاره‌ای در بازار یافت می‌شود، که بسته به نیاز خود می‌توانید هرکدام از آن ها را خریداری کنید.

پرینترهای لیزری

در این پرینتر اچ پی برای چاپ تصاویر و متن ها از لیزر استفاده می‌شود. کارکرد این دستگاه به این صورت است که ابتدا دستورات لازم برای دستگاه پرینتر ارسال می‌شود. داخل پرینتر لامپ بسیارکوچکی قراردارد که به صورت خط به خط همه اسناد را به درام ارسال می‌کند .درادامه غلطکی که روی کارتریج لیزری تعبیه شده‌است ، درام را می‌چرخاند و این سبب جذب تونر توسط کارتریج اچ پی می‌شود و متون روی کاغذ چاپ می‌شود.

البته برای این که متون چاپ شده روی کاغذ ، تنها با کشیده شدن دست از روی آن پاک نشوند از بین غلطک هایی تحت فشار و دمای بسیاربالایی عبور می‌کنند.همین هم باعث می شود تا مطالب برای مدت زمان بسیارطولانی روی کاغذ محفوظ بماند.

پرینترهای سوزنی

کارکرد این نوع از پرینتر hp بسیارساده بوده‌است و برای اولین بار در سال 1970 واردبازار شده‌است. البته این نوع پرینتر هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. هدپرینت این دستگاه دارای 9 تا24 سوزن است. در قسمت پیشتی هر سوزن نیز یک سیم پیچی ریز قرارگرفته‌است که با استفاده از الکتریسیته سوزن را به سمت کاغذ هدایت می‌کند.

حال سوزن‌ها به تنهایی که نمی‌توانند تصاویرو متون را روی کاغذ به ثبت برسانند به همین دلیل هم هنگام رفتن به سمت کاغذ با یک نواررنگی برخورد می‌کنند که درنهایت نیز به چاپ منجر می‌شود . البته نکته قابل ذکراین است که هد این نوع از پرینترها نیز بسیارکوچک است و به همین دلیل هم نیاز به جابه جایی بعدازچاپ هرخط دارد. از مشکلات این پرینترها می‌توان به صدای بسیاربلند ان‌ها و هم چنین سرعت کم چاپ آنان اشاره‌کرد.

پرینترهای حرارتی

این نوع از پرینتر اچ پی، را همه روزه می‌توانید در عابربانک‌ها و یا مراکز خرید مشاهده‌کنید. اندازه این نوع از پرینترها بسیارکوچک است و متن ها را روی کاغذهای دوتا پنج اینچی حک می‌کند. کارکرد این دستگاه به صورتی است که به کمک حرارت اسناد را روی کاغذ چاپ می‌کند.

نکته بسیارجالب در مورداین پرینترها این است که اصلا نیازی به جوهر ندارند تنها دارای کاغذی مخصوص اند که حساس به حرارت اند. هد این پرینتر نقاط خاص روی این پرینتر را حرارت می‌دهد و به این ترتیب متون روی کاغذ نمایان می‌شود.

البته این نوع پرینترها برای چاپ کردن اسناد مهم مورداستفاده قرارنمی‌گیرد زیرا نوشته های روی متون چاپ شده با استفاده از این پرینتر hp بعداز مدتی از بین خواهدرفت.

پرینترهای سه بعدی

شرکت hp پرینترهای جدیدی را واردبازار کرده‌است که توانایی چاپ کردن اجسام را به شکل سه بعدی نیز دارد. البته این پرینتر hp دیگر برای چاپ متن و عکس مناسب نیست . این دستگاه دارای لوله‌های بسیارباریکی است که برای تولید اشیا واجسام از آن استفاده می‌شود. البته این تکنولوژی بسیارهزینه بر است که البته جدیدا کمپانی hp آن را وارد بازارکرده‌است.

با پرینتر hp چندکاره آشنا شوید؟

پرینتر اچ پی چندکاره با نام  All in one شناخته می‌شود وعلاوه براین که برای پرینت مناسب است می‌توان برای اسکن و کپی نیز از آن استفاده‌کرد. این پرینترها به دلیل چندکاره بودن مسلما قیمت بالاتری نسبت به سایر پرینترهای مشابه دارند. البته این گران بودن جز معایب این دستگاه‌ها محسوب نمی‌شود زیرا علاوه بر بالا بودن قیمت ، کارایی و امکانات این دستگاه نیز بسیاربالامی‌باشد. البته این پرینتر hp مزایای دیگری هم دارد که در ادامه بررسی خواهیم‌کرد.

از این پرینترها می توان برای اداره‌های و مصارف عمومی کوچک استفاده‌کرد . پس اگر فکر می کنید در منزلتان به یک پرینتر احتیاج دارید بهترین انتخاب برای شما پرینترچندکاره است.

مزایای پرینترچندکاره hp

  • کم شدن هزینه ها: از جمله مزایای این دستگاه این است که می‌تواند هزینه‌های مصرفی شما را تاحدبسیارزیادی کم‌کند. تصورکنید بخواهید هرکدام از این دستگاه‌ها را به صورت جداگانه خریداری کنید، با این کار هزینه‌های بسیارزیادی را متحمل خواهیدشد.
  • نظم داشتن : برای این که این پرینتر اچ پی بتواند کارکند تنها نیازدارید تا یک سیم را به برق متصل کنید البته به خریداری کردن همه این دستگاه‌ها به صورت جداجدا باید سیم برق هرکدام از آن‌ها را متصل کنید و این باعث استفاده بیش از اندازه از برق و کابل می‌شود.
  • کاهش فضا: اگر بخواهید دستگاه‌هایی که کار پرینتر چندکاره hp را انجام می‌دهند را به صورت جداگانه خریداری‌کنید مسلما فضای بسیارزیادی را باید به این دستگاه‌ه اختصاص دهید. اما پرینتر چندکاره جای بسیارکمی را اشغال می‌کنند و اگر محدودیت فضا دارید برای شما بسیارمناسب خواهندبود.

پرینتر اچ پی ، پرینتر ها از نظر مراحل کاری برای به سرانجام رسوندن یک چاپ متفاوت نیستند ، بلکه برند های مختلف از نظر مراحل ساخت و یا جنس اجناس متفاوت اند .

اچ پی یکی از بزرگترین ها و یا حتی میتوان گفت بزرگترین تولید کننده چاپگر و لوازم چاپ در جهان میباشد، که دارای سبک خاص خودش در تولید چاپگر میباشد.

در این مقاله قصد داریم انواع پرینتر های موجود در بازار را بررسی کنیم .

 

انواع پرینتر ها :

1. پرینتر جوهری:

پرینتر اچ پی جوهری از طریق پخش قطرات ریز جوهر مشکی و یا رنگی

روی یک کاغذ از طریق سوراخ های ریزی که در هد پرینتر موجود است،

باعث به وجود آمدن تصاویر سیاه و سفید و رنگی می‌شوند.

سه رنگ قرمز و زرد و مشکی رنگ های اصلی پرینتر جوهری میباشند

این نوع چاپگر در سه نوع سیاه سفید ، رنگی و پرینتر قابل‌حمل در بازار موجود میباشد.

 

2. پرینتر لیزری:

پرینتر اچ پی ، توضیحات پرینتر لیزری به طور کامل در مقاله زیر موجود میباشد

 

پرینتر رنگی لیزری :

اگردنبال چاپ با کیفیت عالی هستید بهترین گزینه چاپگر اچ پی رنگی لیزری میباشد.

تونرهای CMYK جای جوهر در این پرینتر کاربرد دارد.

این نوع پرینتر بهترین گزینه برای طراحان و عکاسان میباشد.

قیمت این پرینتر با توجه به کیفیت بالای آن ، بالا میباشد.

پرینتر لیزری سیاه و سفید :

پرینتر اچ پی ، چاپگر لیزری تک‌رنگ همانند دستگاه فتوکپی عمل می‌کنند.برای چاپ تعداد بالا این نوع پرینتر بهترین گزینه است.

برای چاپ ارزان بهترین گزینه این پرینتر میباشد. که در کل باعث کاهش هزینه تعویض و یا شارژ کارتریج می شود.

3. پرینتر سه بعدی :

در حالی که استفاده از پرینت سه بعدی رو به افزایش جهت تولیدات جهان صنعت دارد.

شرکت اچ پی بزرگترین شرکت در حوزه ی چاپ دو بعدی در حوزه ی چاپ سه بعدی سرمایه گذاری کرده است.

راهبرد این شرکت برای مبحث چاپ سه بعدی استفاده از پلت فرم Multi Jet Fusion است.

 

 

درباره نویسنده

دیدگاه خود را به ما بگویید