تعمیرات پرینتر

پرینتر مهم‎‌ترین جز در هر اداره و یا سازمانی می‌باشد حتی شما می‌توانید برای منزل خود نیز یک پرینتر اچ پی خریداری کنید. داشتن یک پرینتر در خانه سبب می‌شود تا دیگر برای کارهای ساده نیازی به خارج شدن از منزل نداشته باشید. استفاده از پرینتر و کارتریج اچ پی دارای مزایای بسیارزیادی است که البته در کنار این مزایا ممکن است ، عیب‌های جزئی هم داشته باشد که نیاز به تعمیر پیداکند، درادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که برای تعمیرات پرینتر برای شما کارامد خواهدبود.

نکاتی از تعمیرات پرینتر:

تعمیرات پرینتری که برگه سفید چاپ می‌کند؟

اگر پرینتر شما برگه‌های سفید چاپ می‌کند، مشکل از سیستم داخلی خود دستگاه است. برای حل این مشکل و تعمیرات پرینتر باید به سراغ سنسورها و یا لیزر بروید. زمانی برگه سفید از دستگاه خارج می‌شود که سنسور مربوطه کثیف شده‌باشد و یا به صورت کلی ازکارافتاده‌باشد.

برای حل این مشکل و تعمیرات پرینتر بهتراست کارتریج لیزری را نیز موردبررسی قراردهید. گاهی به دلیل خالی بودن مخزن کارتریخ از پودر اتصالی با دستگاه برقرار نمی‌شود و درنهایت نیز برگه اولیه از دستگاه خارج می‌شود. البته گاهی نیز ممکن‌است نیاز به تعمیرات پرینتر به صورت اساسی وجود نداشته‌باشد و تنها تنظیمات پرینتر به هم ریخته‌باشد.

درنهایت برای تعمیرات پرینتر که برگه سفید چاپ می‌کند باید موارد زیر را انجام‌دهید:

 • تعمیرات لیزر پرینتر : از دلایل عمده مشکلات پرینتر می‌توان به کثیف شدن و یا خراب شدن لیزر اشاره‌کرد. برای تعمیرات پرینتر بهتراست همه قسمت‌های دستگاه موردبررسی قراربگیرد.

لازم به ذکراست به هیچ عنوان خودتان برای تعمیرات پرینتر دست به کار نشوید، این کار باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد. در صورتی که عملیات تعمیرات و تمیزکردن لیزر به درستی صورت گرفت و باز هم پرینتر به درستی کارنکرد، لازم است به صورت کلی لیزر دستگاه عوض‌شود.

 • فریمویر پرینتر به روزرسانی شود: برای تعمیرات پرینتر وحل این مشکل می‌توان فریمور پرینتر را بروزرسانی‌کرد. برای این کار بهتراست دفترچه راهنمای پرینتر را بررسی کرده و شرکت سازنده و مدل آن را جستجو کنید. سپس فایل مناسب را از سایت شرکت سازنده آن دریافت کرده و روی سیستم خود نصب کنید. این راه حل می‌تواند برای حل مشکل موثر باشد . در غیراین صورت سایر روش‌ها را امتحان کنید.
 • تعمیرات و تعویض کردن کارتریج: از عمده ترین مشکلاتی که سبب می‌شود، پرینتر برگه‌ها را سفید چاپ کند، خراب بودن و یا آسیب دیدن کارتریج بوده‌است. بررسی و تعمیرات پرینتر و کارتریج باید به افراد متخصص واگذارشود.
 • سرویس هد: برای تعمیرات پرینتر که برگه سفید چاپ می‌کند ، بهتراست هد دستگاه نیز موردبررسی قراربگیرد. ممکن است رنگ‌ها در مسیر هد خشک شده‌باشند و همین سبب می‌شود تا پرینتر نتواند برگه ها را چاپ کند. برای رفع این مشکل باید مسیرهای مسدودشده، هد بازشوند.

بررسی مشکلات پرینتر hp و تعمیرات پرینتر

شرکت hp از جمله شرکت‌های معتبری است که روز به روز محصولات چاپی و پرینترهایی با تنوع گسترده تری را وارد بازارمی‌کند. البته با وجود این ممکن است مشکلاتی در روند چاپ به وجودآید که نیاز به تعمیرات پرینتر خواهدداشت در ادامه بیش‌تر در این موردصحبت خواهیم کرد.

تاربودن وناخوانا بودن صفحات

زمانی که صفحات چاپ شده شما تار هستند و یا خوانایی آن ها مشکل است ، برای تعمیرات پرینتر باید موارد زیرموردبررسی قرارگیرد:

1-بررسی کارتریج:از اولین مواردی که ممکن است دلیل تارشدن و ناخوانا شدن صفحات چاپ شده پرینتر باشد ، می‌توان به تمام شدن شارژ کارتریج اشاره‌کرد. می‌توان گفت با تمام شدم شارژکارتریج، پودرتونر به کاغذ منتقل می‌شود و بدین صورت صفحه های چاپ شده ناخواناو یا تار خواهندبود.

برای این که این مشکل را به صورت موقتی حل کنید می‌توانید محفظه کارتریج را تکان دهید و سپس به صورت افقی نگه دارید. این کار سبب می‌شود تا چند صفحه دیگر را هم بتوانید با کیفیت متوسط کپی بگیرید.

2- بررسی کردن تنظیمات پرینتر: پرینتر hp دارای ویژگی‌ها و خصوصیات بسیارزیادی است . یکی از این ویژگی‌های حالت اقتصادی آن است که این پرینتر به گونه ای تنظیم می‌شود تا بتواند تونر کم تری را برای چاپ مصرف‌کند. حال ممکن است فردی به صورت ناخواسته پرینتر را روی این حالت تنظیم کرده باشد به همین علت باید این موضوع را در تنظیمات پرینتر موردبررسی قراردهید.

تکرارچاپ مطالب روی یک صفحه

در بسیاری از موارد کاربران از پرینترها گله دارند که یک مطلب را چندبار روی صفحه کپی می‌کنند که این سبب ناخوانا شدن متن می‌شود. این مشکل علت های زیادی دارد که برای تعمیرات پرینتر لازم است آن ها را بدانید. در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

 • ممکن است یک مشکل کوچک درون پرینتر به وجودآمده‌باشد و بخش پاور به درستی کارنکرده باشد. درنتیجه نیز پودری که روی درام قرارگرفته‌است به خوبی روی برگه ها قرارنمی‌گیرد. بعداز چندبار چرخیدن نیز نسخه های کم رنگ تری از مطلب روی برگه چاپ می‌شود.
 • ممکن است قطعات درون کارتریج دچار مشکل شده‌باشند. بهتراست در انتخاب کارتریج دقت لازم را داشته باشید زیرا خرید کارتریج های بی کیفیت سبب می‌شود تا درام آسیب ببنید و درنهایت نیز مطالب تکرارشده روی صفحه کاغذ چاپ شود.

البته نکته مهمی که دراین جا باید ذکرشود این است که همه اجزای دورن پرینتر برای چاپ تعداد برگه های خاصی تعبیه شده‌است و استفاده بیش از اندازه از آن سبب بروز تعمیرزودهنگام ان می‌شود .البته  پرینترها نیاز به تعمیرات دوره ای دارند که حتما باید هرچندوقت یک بار صورت گیرد تا از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری شود.

تعمیرات پرینتر برای زمانی که مطالب چاپ شده روی کاغذ با دست پاک شوند؟

 • برای تعمیرات پرینتر و حل این مشکل لازم است تا فیوز دستگاه موردبررسی قرارگیرد. به صورت کلی زمانی نوشته های چاپ شده روی کاغذ به سرعت از روی آن پاک می شوند که هیتر داخل فیوز به خوبی داغ نشده باشد و هم چنین غلطک هایی که مسئول واردکردن فشار به مطالب چاپ شده روی کاغذ بوده اند، به اندازه کافی فشاراعمال نکرده‌اند.
 • از جمله مسائلی که ممکن است سبب پاک شدن نوشته های روی کاغذ شوند،پایین بودن کیفیت تونر است. زمانی پرینتر برای مدت ها مورداستفاده قرارنمی‌گیرد و این باعث می شود تا تونر داخل آن فاسد شود، درنهایت اگر با این تونر سندی چاپ شود، به سرعت پاک خواهدشد.

اچ پی شارپ با ارائه خدمات تعمیرات پرینتر ، انواع پرینترها در مجهزترین و تخصصی ترین در مرکز تعمیرات ماشین های اداری ارائه می دهد.

تعمیرگاه این مجموعه در زمینه تعمیر انواع پرینترهای لیزری ، سوزنی ، جوهرافشان ، چندکاره و انواع اسکنر مهارت داشته باشد و در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه  ارائه خدمت نماید.

اچ پی شارپ آماده عقد قرارداد با سازمان ها، ارگان ها و شرکت ها جهت تعمیرات ماشین های اداری را دارا است.

تعمیر پرینترهای hp اچ پی ، تعمیر پرینترهای کانن، تعمیر چاپگر برادر، سامسونگ  در محل با مجربترین تکنسین های ارئه می شود.

تعمیرات

تعمیرات پرینتر های لیزری

 • تعمیر پرینتر اچ پی HP
 • تعمیر پرینتر کانن CANON
 • تعمیر پرینتر سامسونگ
 • تعمیر پرینتر برادر

تعمیرات پرینتر های جوهرافشان

 • تعمیر پرینتر جوهری اپسون Epson
 • تعمیر پرینتر جوهرافشان اچ پی HP
 • تعمیر پرینتر جوهرافشان کانن CANON

تعمیرات پرینترهای چندکاره لیزری و جوهرافشان

 • تعمیر چندکاره (اسکنر، پرینتر، فکس، کپی) اچ پی
 • تعمیر چندکاره (اسکنر، پرینتر، فکس، کپی)کانن
 • تعمیر چندکاره (اسکنر، پرینتر، فکس، کپی)سامسونگ
 • تعمیر چندکاره (اسکنر، پرینتر، فکس، کپی) برادر

تعمیرات دستگاه فتوکپی 

 • تعمیر و سرویس کپی شارپ
 • تعمیر و سرویس کپی توشیبا
 • تعمیر و سرویس ریکو
 • تعمیرات پرینتر

تعمیر فکس

تعمیرات فکس پاناسونیک

تعمیرات

شماره تماس:

 1. 88490097
 2. 88490098
 3. 86070721

درخواست تعمیرات